O mnie

„Przebudzam ludzi do lepszego życia”

Anna Dobosz

Kilka informacji o mnie

Przez dużą część życia czułam się odmieńcem, osobą zbyt wrażliwą i niepasującą do tego świata. Byłam przekonana, że jest to moją słabością i powinnam dostosować się do reguł powszechnie panujących.

Teraz już wiem, że to była nieprawda, to świat zwariował i czas to zmienić. W tym świecie czuję się całkiem dobrze, bo już z nim nie walczę, bo wiem kim jestem i po co tu przyszłam. Jestem podróżnikiem na planecie Ziemia, a moją podróżą jest właśnie to życie i pomaganie innym. Moja droga była burzliwa, ale właśnie po to, abym ostatecznie wkroczyła na własną, autentyczną, przeznaczoną dla mnie ścieżkę. 

Człowiek to istota trójwymiarowa, istny CUD składający się z Ciała, Umysłu i Duszy, i właśnie w ten sposób rozwijam siebie i pracuję z innymi towarzysząc w drodze do pełnego rozkwitu.

Jako osoba ambitna, pracowita, głodna wiedzy, zdobyłam wiele dyplomów i ukończyłam wiele kursów. Ostatecznie jednak uświadomiłam sobie, że to nie one stanowią o mojej wartości, lecz to jakim jestem człowiekiem i co wnoszę do życia innych. Uświadomiłam sobie, że prawdziwe wartości i skarby tkwią wewnątrz nas, a nie na zewnątrz.

Psychoterapia integracyjna

Prowadzę pozytywną psychoterapię integracyjną, w której łączę skuteczne nurty, dzięki temu terapia ma charakter krótko i średniookresowy, przynosząc wymierne efekty.

Obok psychoterapii, zajmuję się coachingiem o charakterze holistycznym. Bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w korporacjach na różnorodnych stanowiskach pomaga mi odkrywać funkcjonujące, zawiłe schematy, które przejawiają się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, nie pozwalając na realizację założonych celów.  Poza tym, zastosowanie technik terapeutycznych oraz duchowych prawd przynosi zaskakujące rezultaty. Obok coachingu chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem.

W ramach pozytywnej psychoterapii integracyjnej bazuję na nurtach:

 • psychoterapia egzystencjalna Logoterapia
 • psychologia pozytywna
 • racjonalna terapia zachowania (nurt poznawczo-behawioralny)
 • terapia skoncentrowana na rozwiązaniach TSR
 • analiza transakcyjna
 • systemy wewnętrznej rodziny IFS
 • terapia akceptacji i zaangażowania ACT
 • mindfulness  
 • praca z ciałem

Liczne kierunki i podejścia w psychoterapii mogą powodować zagubienie i dezorganizację wśród klientów przy wyborze terapeuty.

W ramach psychoterapii integracyjnej dobieram techniki i metody indywidualnie, adekwatnie do problemów i podłoża kłopotów klienta.

Innym sposobem w mojej pracy jest wybór dominującego podejścia i dostosowywanie do niego różnych narzędzi z innych podejść. Kluczowym elementem pozostaje relacja terapeutyczna, stąd przymiot pozytywny w terapii oznacza przyjazny, szczery, zaangażowany, pełen wiary w zasoby i dostosowany do klienta. Nie zawsze będzie to oznaczać bycie miłym, gdyż szczerość w relacji i paradoksalne techniki wymagają odwagi i trudu w imię poprawy zdrowia psychicznego, czy lepszej jakości życia. Tu z pewnością z pomocą przychodzi zaufanie i intuicja, które są szczególnym drogowskazem.

Moje kompetencje

 • absolwentka studiów Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu.
 • certyfikowany terapeuta analizy egzystencjalnej Logoterapia z akredytacją wiedeńskiego Instytut Viktora Frankla, ze specjalizacją psychoterapia integralna, noo-psychoterapia
 • członek Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki
 • dyplomowany coach, absolwentka studiów podyplomowych ‘Akademia Coachingu’ z międzynarodową akredytacją ICF na poziomie ACC
 • certyfikowany trener technik relaksacyjnych – trening autogenny Schultza
 • certyfikowany trener analizy transakcyjnej AT 101
 • „Psychoterapia poznawczo-behawioralna PTSD” – Instytut Psychoterapii poznawczo-behawioralnej
 • „Racjonalna Terapia Zachowania” RTZ I – „ABC twoich emocji”. Rational Behavior Therapy (RBT) poznawczo-behawioralna metoda samopomocy (twórca metody: Maxie C. Maultsby)
 • „Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach” – szkolenie akredytowane przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów TSR
 • członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach PST TSR
 • „System Wewnętrznej Rodziny (IFS) dr Richarda Schwartza”
 • „Wprowadzenie do terapii akceptacji i zaangażowania ACT”
 • praktyk Techniki Uwalniania dr Davida Hawkinsa
 • wieloletni praktyk i trener kształtujący umiejętności osobiste oraz zawodowe. Tworzę autorskie szkolenia i warsztaty rozwojowe
 • nauczyciel jogi i uważności. Od wielu lat praktykuję jogę i techniki uważności
 • doświadczony menedżer i mentor. Posiadam wykształcenie ekonomiczne oraz ponad 20-letnią praktykę na stanowiskach menedżerskich, sprzedażowych, analitycznych i wspierających, w sektorze finansowym. Przez ostatnie kilka lat zarządzałam i wspierałam przedsiębiorców w ramach sieci franchisingowej oraz realizowałam jako trener program rozwoju  kompetencji sprzedażowych i jakościowych w jednym z największych banków w Polsce
 • twórca bloga Wioska Szczęścia z ideą przewodnią: „tworzenie coraz lepszego świata
 • spełniona żona i mama trójki dzieci (Gabrysia 21l., Marcel 13l., Maja 8l.)

Największą moją pasją jest człowiek. Od dziecka pasjonowałam się psychologią, medycyną i kosmosem. Studiowałam, rozwijałam się, poznawałam meandry ludzkiej natury, podziwiałam przyrodę. Uwielbiam las i wszelkie formy aktywności ruchowej, a w szczególności jogę, taniec afrykański i taniec hawajski. Podróżuję przez życie jako wnikliwy obserwator, zbierając bogate doświadczenie i jednocześnie czerpiąc wiedzę z doświadczeń innych (bardzo dużo czytam i uwielbiam rozmowy z ciekawymi ludźmi).

Jak pracuję z klientami?

W swojej pracy z drugim człowiekiem jako terapeuta i psycholog, poza stosowaniem wiedzy z różnych nurtów psychologii, jako podstawowe podejście wykorzystuję wysoko rozwiniętą intuicję i słucham głosu swego serca. Jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłam i jest źródłem prawdziwej mądrości. Każdy z nas jest inny, posiadam wielowymiarowo złożoną psychikę, i z tego powodu do każdego podchodzę indywidualnie. Nie jest możliwe stosowanie jednego, a nawet kilku schematów w pracy z drugim człowiekiem.

Usługi psychoterapii

W moim gabinecie świadczę następujące usługi:

Psychoterapia indywidualna

Głównym obszarem mojej pomocy psychologicznej jest świadczenie usług psychoterapii indywidualnej dla osób dorosłych. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie stosując najskuteczniejsze w danym przypadku nurty i narzędzia terapeutyczne. Pomagam w trudnych sytuacjach życiowych, w przypadku zaburzeń oraz, co  jest dla mnie bardzo ważne,  w odnalezieniu siebie.

Coaching

Drugim obszarem wsparcia jest coaching dedykowany osobom pragnącym wzrastać, rozwijać się i osiągać zamierzone bardzo często niezwykle ambitne cele. Narzędzia coachingowe stosuje również w trakcie spotkań terapeutycznych.

Relaksacja

Umiejętność odzyskiwania równowagi psychicznej jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia psychicznego, stąd też w zakresie usług znajduje się nauka relaksacji według techniki Trening autogenny Schultza.

Jestem na Facebooku

Zapraszam do moich stron na FB:

Na pozostałych stronach przedstawiłam skrótowo informacje o tym czym się zajmuję i w czym mogę Tobie pomóc. Zobacz również opinie o współpracy ze mną.

Anna Dobosz
Terapeuta, psycholog, psychotraumatolog i coach

Scroll to Top